Лутън и Челси играят при резултат 1:3 в мач от 20-я кръг

...

НА ЖИВО: Лутън - Челси 1:3, Баркли намали

Лутън и Челси играят при резултат  1:3 в мач от 20-я кръг на Висшата лига.

В петата минута бе първата по-опасна офанзива в срещата, като Мадуеке навлезе в противниковото наказателно поле и отклони към Конър Галахър, който стреля, само че Камински реагира добре и избави с крайник.

В 12-а минута отбраната на Лутън се провали, като футболист на " шапкарите " подаде кълбото непосредствено в краката на Кол Палмър, който не се поколеба да насочи изстрел в далечния ъгъл, който се оказа неспасяем за Камински - 1:0 за Челси.

В 37-ата минута Челси предприе рискова контраофанзива. При нея Леви Коулил комбинира с Кол Палмър, който пък подаде на Нони Мадуеке, а той с бомбен шут с десния крайник не остави никакви шансове на Камински и направи 2:0 за лондончани.

Второто полувреме стартира динамично за домакините, които пробваха няколко рискови офанзиви, само че им липсваше точност в завършващата фаза. В 60-а минута Джаксън напредна добре с топка в крайници и показва превъзходен дрибъл, като насочи шут по земя, само че Камински нямаше никакви проблеми да улови.

В 70-а минута Николас Джаксън се ориентира добре в центъра на терена и пусна пас по конец към Кол Палмър, който бе изведен очи в очи с противниковия вратар, който сподели феноменално самочувствие и преодоля Камински, а по-късно приключи във вратата на Лутън - 3:0.

Пет минути по-късно " шапкарите " проведоха страхотна аката, а Даути получи на фланга, като центрира превъзходно към Илайджа Адебайо, който приключи с глава, само че попадението бе прегледано и по-късно анулирано заради засада.

Стартови сформира:

Лутън:  24. Томас Камински, 29. Амари Бел, 2. Гейбриъл Ошо, 15. Теден Менги, 45. Алфа Даути, 6. Рос Баркли, 28. Самби Локонга, 12. Иса Каборе, 19. Джейкъб Браун, 30. Андрос Таунзенд, 11. Елайджа Адебайо

Челси:  28. Джордже Петрович, 26. Леви Коулил, 6. Тиаго Силва, 2. Аксел Дизази, 27. Мало Густо, 23. Конър Галахър, 25. Мойсес Кайседо, 11. Нони Мадуеке, 20. Кол Палмър, 15. Николас Джаксън, 19. Армандо Броя